Kalendáře

Přátelé, kamarádi,

Pár řádek ke kalendáři. Prvně velká omluva za to, že na webu byl nastaven čas UTC 0, tedy jako v Londýně. Údaje z kalendáře to přizpůsobovalo tomuto pásmu, a zobrazovalo to namísto 10:00 oněch chybných 9:00. Bylo to matoucí. Ti co dojeli na trénink dříve a mrzli, mají moji velkou omluvu a jak bude trochu čas – vidím to na červen, uvařím jim svařák.

Ríša si dal tu práci a nakrmil kalendář všemi důležitými termíny biketrialu a cyklotrialu.

Na webu je vždy možnost kliknout na více informací, kde se dozvíte všechny informace, které jsou v události vyplněny. Může to být čas, adresa, odkazy…

 

Kdo si chce tyto termíny zobrazit v kalendáři chytrého telefonu, potřebuje znát jméno a heslo k google účtu (kdo neví, pomohu s obnovou hesla). Je to stejný účet, jako pro přístup pro gmailu.

Následující návod se netýká Ríši, ten má v telefonu přímo účet biketrialveselinadmoravou@gmail.com a může přidávat mazat a editovat události. Tento návod je pro členy a umožní zobrazit události, ale ne upravovat. Aleš a Karel to budou mít trošku jinak, ale prozatím můžou jít také touto cestou.

Přidání kalendáře

se provádí přes počítač.  Otevřete stránku https://calendar.google.com . Po přihlášení do kalendáře, v levé části použijte nabídku jiné kalendáře.

 

Vyberte položku přidat kalendáře přítele

 

Pak se vloží adresa.

Adres pro zobrazení událostí je: biketrialveselinadmoravou@gmail.com

Adres pro zobrazení tréninků je: jd0gjecd7jfod0kvbb1gmkqlno@group.calendar.google.com

 

 

Kalendář se pak zobrazí v seznamu jiných kalendářů. Pokud přidáte oba, přidají se oba.

 

Nyní je máte přístupné pro váš účet a budou se vám v PC zobrazovat. Pro zobrazení v telefonu musíte aplikaci v telefonu říci, aby je zobrazovala. Napravo nahoře jsou tři tečky – aktualizovat, čímž proběhne nezbytná synchronizace.  Přes tři proužky nalevo nahoře najedete do nastavení, zobrazit více, klikněte na příslušný kalendář biketrial… a zapněte u tohoto kalendáře synchronizaci. To udělejte i u druhé kalendáře, pokud jste importovali i tréninky.

 

Pokud s tím budete mít potíže, neváhejte se ozvat, klidně pomohu. Není problém ani zapomenuté heslo ke google účtu. Věřím, že to zvládnete a tyto informace tak budete mít vždy při ruce.

Jan Junaštík